Швидкісні залізниці - квитки онлайн

Квиток в один кінець?… тобто коли і який квиток на потяг

Опубліковано: 2022/05/02
Категорія:

Забронюйте квиток онлайн та подорожуйте швидкісним потягом

Швидкісні залізниці, подібно до інших видів транспорту, мають свої види квитків, класів і тарифів. Якщо Ви вирішили обрати швидкісний потяг, то варто знати, якого типу залізничні квитки діють і коли найкраще забронювати омріяну подорож.

Вартість квитка

На вартість залізничного квитка впливають три фактори:

  • ДАТА БРОНЮВАННЯ

Чим раніша дата бронювання квитка, тим, звичайно ж, квиток буде дешевшим. Це основне правило, що стосується бронювання залізничних квитків для більшості європейських поїздок. Наведемо приклад. Залізничний квиток на сполучення потягом Eurostar за маршрутом Лондон-Париж за день до відправлення може бути на 70% дорожче, ніж той, який буде придбано за 3 місяці наперед.

  • ТАРИФ

Ще одна річ, яка впливає на вартість квитка – це тариф. Більшість швидкісних потягів дозволяють пасажирам придбати квитки за кількома видами тарифів.

Best second class або best first class не дозволяє повернути невикористаний квиток або здійснювати будь-які зміни в квитку.

Flexible second class або flexible first class гарантує пасажирам повернення коштів – це може бути, наприклад, 50% від вартості квитка (все це залежить від типу потяга). Варто пам’ятати, щоб повернути квиток за кілька днів до відправлення.

Доступний також тариф business class (на певних маршрутах), що гарантує повне повернення коштів. Квиток можна повернути до 60 днів після запланованої дати подорожі.

  • КЛАС БРОНЮВАННЯ

Третій фактор, який може суттєво вплинути на вартість квитка – це клас бронювання. Більшість швидкісних залізниць пропонують два класи – 1 і 2.

Ціни в першому класі можуть бути вищими навіть до 100% в порівнянні з другим класом.

Rezerwacja biletów kolejowych

Види квитків та форми достави

Під час здійснення бронювання пасажиром наявна інформація про тип квитка, який вимагається даним перевізником.

Є три види квитків:

  • Електронний квиток – (P@H)
Цей тип залізничного квитка висилається на адресу електронної пошти, вказану під час процесу бронювання. Такий квиток необхідно роздрукувати і взяти з собою в подорож. Квиток можна роздрукувати кольоровим або чорно-білим
  • Паперовий квиток – (E2)

Лише деякі перевізники вимагають від мандрівників традиційний паперовий квиток. У цьому випадку залізничний квиток відправляється замовнику кур’єром на адресу, вказану під час бронювання

  • Квиток, роздрукований на станції – (TOD)

Це тип залізничного квитка, який друкують у автоматах на залізничних станціях.

Під час онлайн-бронювання пасажир отримує електронний лист із номером бронювання разом із детальною інструкцією, як роздрукувати квиток на залізничній станції. Квиток TOD необхідно роздрукувати принаймні за 30 хвилин до поїздки.

У європейських потягах також є три типи залізничних квитків. Їх класифікують наступним чином:

  • Квиток з бронюванням

Це квиток, дійсний для проїзду за даним маршрутом у певний день. Цей квиток містить номер потяга, час відправлення, номер вагона та номер місця. Такий квиток не можна використовувати для проїзду іншим потягом (навіть за тим же маршрутом). Квитки з бронюванням надсилаються пасажиру в електронному вигляді.

  • Відкритий квиток (Open)

Квиток на потяг купується за заданим маршрутом, але – головне – без вказівки часу відправлення потяга. Пасажир може обрати будь-який потяг на заданому маршруті, за умови, що для нього не потрібне бронювання. У такий квиток не входить номер місця – мандрівник сам обирає собі місце у викупленому класі бронювання.

  • Змішані квитки

Бувають ситуації, коли мандрівникові доведеться скористатися двома або навіть трьома видами квитків на заданому маршруті.

Вже роз’яснюємо:

Подорож за маршрутом Ліон – Лондон

На ділянці Ліон-Париж пасажиру доведеться скористатися квитком TOD (розглянуто раніше) залізниці TGV, а на маршруті Париж-Лондон — роздрукованим електронним квитком P@H, який діє в потязі Eurostar.

Підсумовуючи… освічений мандрівник – щасливий мандрівник. Щоб більше не витрачати час – забронюйте онлайн прямо зараз квиток на подорож залізницею.

Бронювання квитка на потяг онлайн

Бронювання та придбання залізничних квитків онлайн, а також розклади руху потягів доступні на порталі Europodorozh.com.ua.

Забронюйте прямо зараз онлайн квиток на подорож залізницею. Тільки в нашому сервісі – EuroPodorozh.com.ua

Автор AR

Пошук сполучення